• Merhaba Aradan uzun bir zaman geçti gene fazla yazamadım. Moskova’da 2 yıl kadar çalışıp master yaptıktan sonra bir karar vermem gerekiyordu.

  Ya Moskova’da kalacak ya da Türkiye’ye geri dönecektim. Ama bu kesin dönüş nasıl olacaktı ? ya da Nasıl olmalıydı ?

  Cevap :

  Türkiye’de ikamet edip Rusya ile bağlantılı bir iş yaparak.
  Peki böyle birşey olabilir miydi ?

  Evet… 5 Ağustos’ta Türkiye’ye kesin dönüş yaptım.İstanbul ve Ankara’da büyük, kurumsal firmalarla görüştükten sonra kararımı Ankara’dan yana kullandım.

  Moskova’da işimden 1 Ağustos tarihi itibari ile ayrıldığım zaman Türkiye’de bu kadar çabuk iş bulacağımı tahmin etmiyordum… çok kısa bir zaman zarfında Türkiye’de işe girdim 1 Eylül itibari ile çok profesyonel bir kadro ile Rusya ve Orta Asya odaklı olarak Dış Ticaret ve Satış üzerine çalışmaya başladım…
  Burada sanırım bir kişinin herkesten çok benim üzerimde etkisi ve hakkı vardır; bu kişi İş görüşmelerinde insanların şaşkın bakışlarına sebebiyet veren Japonca,Rusça ve İngilizce bilmemde bana genetik olarak yeteneğini aktaran ve ayrıca hiç kimsede olmayan bir vizyona sahip olan Almanca Öğretmeni  Annem Gülsen GERÇEK’tir.

  Aynı anda Japonca ve Rusça öğrendiğim üniversite yıllarımda beni herkesten çok daha iyi tanıyarak desteklemiştir. Rusya’da master yapmam için beni yüreklendirmiş ve hep yanımda bulunmuştur. Bir çok insanın hayal dahi edemeyeceği aklının alamayacağı kararlarımda  en mantıklı şekilde yönlendirmiştir.

  Ayrıca Eğitimci olmasınında etkisiyle bende ki potansiyeli çok doğru bir biçimde kullanmamı sağlamıştır.

  Ben çok şanslıydım eğitimli,dil bilen ve dünya vizyonu sahibi bir Annenin çocuğuyum. Kendime olan yüksek güvenimin en büyük sebeplerinden biridir Annem… Keşke ülkemde ki diğer Anneler de onun kadar vizyon sahibi olabilseydi de Benim gibi insalara daha az iş düşseydi.

  Teşekkürler Anneciğim…

  Tags: , , , ,

   

Recent Comments

 • Komisyonsuz bir yontem VAR. fakar arkadasindedigi gibi kur f...
 • Merhaba. Bu yazının güncel olarak devamı gelecek mi? sab...
 • Dediğin doğru Türkiye ve Rusya bunu bir şekilde atlatır...
 • Güzel olmuş eline sağlık. Uranyum olayını da ekle.
 • Koltuklar bürosit gibi sanki!...