İngilizce nasıl İngiltere, ABD veya Avustralya’da öğreniliyorsa, Rusça da Rusya veya Ukrayna’da öğrenilir. Rusça öğrenmenin ideal yolu bu iki ülkeden birisinde dil okuluna devam etmektir.

Dil Okullarında dilbilgisi şartlarına uygun ve genellikle 5 seviyeden oluşan 700 saatlik tam programlar ileri Rusça için ayarlanmıştır. Dil okullarında, öğrencinin amacına ve Rusça seviyesine göre program seçenekleri mevcuttur. Uzmanlara göre Türkler Rusça’yı kısa sürede tam olarak olmasada öğreniyorlar. Öğrenciler başta girecekleri seviye testine göre eğitimlerine başlarlar.

MOSKOVA RUSÇASI…

Moskova eskiden ülkenin büyük ticaret merkeziydi. Günümüzde de ülkenin iş dünyasının nabzı burada atıyor. Rus kültürü ve tarihini yakından izlemek ve ‘Moskova Rusçası’nı öğrenmek isteyenler için Moskova ideal bir yerdir. Genellikle Moskova, maddi imkanları daha geniş bireyler için tercih sebebidir.

BEYAZ GECELER ŞEHRİ ST.PETERSBURG’TA EDEBİYAT RUSÇASI…

Rusça eğitimi için yazın vakit bulanlara ve özellikle meşhur ‘Beyaz Geceler’i yaşamak isteyenler için; Dostoevskiy, Puşkin ve diğer ünlü Rus aydınların ilham kaynağı olan St.Petersburg gidilesi bir yerdir. Şehrin sakinleri, oturdukları yerin gerçek Rusça’ya sahip olduğunu savunarak, bununla gurur duyuyorlar. St.Petersburg’un ekonomik bir alternatifdir Ancak Petersburg Dünya’nın 5. en pahalı şehridir. Moskova’ya göre ekonomik sayılabilir

ODESA’DA UCUZLUK…

Rusça Ukrayna’da da öğrenililebilir! Ukrayna’nın Karadeniz limanı Odesa Rusça için ideal bir yerdir. sıcak iklim ve ekonomik şartlar…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *